Meghalt egy magyar snowboardos Svájcban
Hógörgeteg zúdult egy magyar snowboardosra a hét végén Svájcban; a férfi a kórházban belehalt sérüléseibe - adta hírül egy svájci internetes oldal az sda svájci hírügynökségre hivatkozva.
Hógörgeteg zúdult egy magyar snowboardosra a hét végén Svájcban; a férfi a kórházban belehalt sérüléseibe - adta hírül egy svájci internetes oldal az sda svájci hírügynökségre hivatkozva.
Erőss Zsolt, akinek január elején amputálták a jobb lábát térdtől lefelé egy Tátrában elszenvedett hegymászóbaleset miatt, jelenleg az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben lábadozik, Budakeszin.
Szlovákiában, a Chopok dél oldalán egy 32 éves férfi sérült meg súlyosan síelés közben, mert belecsúszott egy folyómederbe.
Fizeti-e a társadalombiztosítás Erőss Zsolt hegymászó orvosi kezelését? A szabályozás pontatlan, olyannyira, hogy a jogi bizonytalanság miatt az egyik szervezet már három éve az Alkotmánybírósághoz fordult, ám eddig hiába.
Erőss Zsolt, a legeredményesebb és legismertebb magyar hegymászó túl van egy súlyos sérülésen, egy amputáción, előtte áll egy hosszú rehabilitációs időszak, de mégsem keseredik el. Mint mondja, célok mindig kellenek az életben, akármilyen helyzetbe is kerülünk.
Ma vagy kedden szállítják haza a Tátrában súlyos sérüléseket szenvedett magyar hegymászókat. A három sérült közül az egyik már elhagyhatta a kórházat, a lábtörést és agyrázkódást szenvedett Erőss Zsolt és a másik mászó csak kedden hagyhatja el Poprádot.
Három bajba jutott magyar hegymászónak nyújtott segítséget szerdára virradó éjjel a hegyi mentőszolgálat (HZS) a szlovákiai Magas-Tátrában.
Kedden felszállt egy kínai katonai helikopter, melynek személyzete a megadott területen felderítette a terepet abban a térségben, ahol nagy valószínűséggel eltűnt a négy magyar hegymászó október 22-én vagy 23-án. A kínai keresők azonban emberi nyomokat nem találtak.
Lezárult a Kínában eltűnt magyar hegymászók gyalogos keresése, miután 4150 méteres magasságba jutott vasárnap Mécs László magyar alpinista Szecsuannak azon a hegyén, amelynek megmászására október 7-én indult négy magyar.
A 2009-es év mindenképpen közelebb hozta a magyar nézőket és olvasókat a hegymászáshoz. Ez azonban sajnálatos módon a baleseteknek is köszönhető. A hazai média hisztériakeltése és szenzációhajhászó tálalásmódja azonban téves képet alakíthat ki az alpinizmus megítélésében.